skarabeusz    Skarabeusz

chrząszcz uważany w Starożytnym Egipcie za zwierzę święte, symbol wędrówki słońca po niebie oraz symbol ponownych narodzin – odrodzenia.Bóstwo znane pod nazwą Chepri było czczone pod postacią skarabeusza. Imię tego boga znaczy „Ten, który się rozwija”. Egipcjanie wierzyli, że skarabeusze rodzą się z niczego (niejako same z siebie), ponieważ ich młode pojawiały się jakby z nicości, wychodząc z kulki gnoju, w której się rozwijały.

Uważali również, że Skarabeusz posiada dwoistą naturę. Ze złożonymi skrzydełkami symbolizuję dyscyplinę, życie które jeszcze nie przekształciło się w egzystencję, które dopiero zaczyna swoją podróż próbując rozłożyć skrzydła dochodząc do momentu, gdy zacznie nimi w końcu szybko poruszać. To masywne stworzenie żyjące do tej pory blisko ziemi, ten owad pełzający z mozołem i zostawiający za sobą ślady w piasku, nagle unosi się i leci do słońca, przekształcając się w Cheper, symbol inicjacji i mistrza związanego z Amonem – uskrzydloną tarczą słoneczną.

Stworzenie to zainspirowało nas do zgłębienia tematyki rozwoju. Rozwoju osobistego, który nie zawsze przebiega w idealnych warunkach, nie zawsze podąża właściwą drogą i nie zawsze we właściwym kierunku, który nas interesuje. Dostrzegliśmy, iż aby mówić o rozwoju należy dostrzec jego wielowątkowość, gdzie dwoistość w sztuce budowania i zarządzania finansami łączy się ze sztuką budowania i utrzymywania przepływu towarów i usług, które budują stabilność i bezpieczeństwo dla wcześniej uzyskanej wolności i niezależności. Dlatego powstał nasz SUBProjekt Skarabeusz :

20150316_101731 - Kopia

Na powyższym schemacie pragnęliśmy zawrzeć wiele pomysłów i idei, które przez ostatni czas zgłębialiśmy.

Zacznijmy zatem od cyfr. Przedstawiają one

5 Złotych Zasad Zarządzania Finansami Osobistymi :

1. Najpierw zapłać sobie, a nadwyżki zabezpiecz !

2. Spłacaj swoje zobowiązania i mądrze zarządzaj pieniędzmi !

3. Zbuduj dochód pasywny i zmuś swoje pieniądze do pracy dla Ciebie.

4. Bogactwo nie bierze się ze stanu posiadania, tylko z przepływu pieniędzy.

5. Pozostań skoncentrowany, konsekwentny i odpowiedzialny. Buduj prawdziwe wartości.

 

Kolej na litery :

K  strzałka w górę    –   symbol koniunktury z kierunkiem rozwoju (wzrost)

D  czerw    –   symbol dekoniunktury z kierunkiem regresu (wzrost)

Strzałka z jakimś niezrozumiałym równaniem to klucz konsekwencji.