5 Złotych Zasad Zarządzania Finansami Osobistymi :

1. Najpierw zapłać sobie, a nadwyżki zabezpiecz !

Czy zastanawiałeś się kiedyś kto powinien czerpać najwięcej z Twojej pracy? z Twoich zarobków?

Tak, masz rację – to powinieneś być TY, dlatego następnym razem po wypłacie zrób coś dla siebie ! To nie musi być coś wielkiego, wystarczy poranna kawa wypita w spokoju, w ulubionej kawiarni – tylko dla Ciebie!

2. Spłacaj swoje zobowiązania i mądrze zarządzaj pieniędzmi !

Ale jak to zrobić ?

W pierwszej kolejności dowiedz się jak to robią inni, bogaci ludzi. A wówczas dowiesz się, tak jak my, że maksymalnie 20% środków z dochodu netto możesz przekazać na spłatę kredytów, zobowiązań, aby normalnie funkcjonować, żyć i mieć się dobrze. W tym czasie nie przerywaj podwyższania swojej wartości.

Jeżeli dojdziesz do momentu „czystej karty” to życzymy, żebyś nieustanie się tego trzymał.

3. Zbuduj dochód pasywny i zmuś swoje pieniądze do pracy dla Ciebie.

To co prawda najtrudniejszy element, patrząc na to co nam dostarcza publiczna edukacja. Aby dowiedzieć się jak to zrobić naprawdę trzeba się wysilić w poszukiwaniu autentycznych źródeł, które mówią o tym, że nawet niewielkim kosztem, bądź wykorzystując posiadane zasoby możesz wydostać się z „grajdołka”, „dołka” czy „wyścigu szczurów”…. my do niektórych dotarliśmy i się podzielimy tą wiedzą z Tobą. Zachęcamy do dalszego czytania.

4. Bogactwo nie bierze się ze stanu posiadania, tylko z przepływu pieniędzy.

Na zdobycie bogactwa należy ciężko pracować wówczas wiemy co zdobyliśmy, natomiast najtrudniejsze co nas czeka to zrozumieć jak je utrzymać. Jak to się dzieje, że milionerzy bankrutują i wystarcza im zaledwie rok, by odnowić, odbudować bogactwo? Właśnie dzięki umiejętności budowania przepływu.

5. Pozostań skoncentrowany, konsekwentny i odpowiedzialny. Buduj prawdziwe wartości.

Najintensywniejsza część całego procesu….trzeba wytrzymać!

Więcej na ten temat : JAK wytrzymać ? W zakładce Klucz KONSEKWENCJI.